استپر موتور ال 90 نمایش بزرگتر

استپر موتور ال 90 اصلی

اورجینال ساخت فرانسه

محصول جدید

استپر موتور اصلی ساخت فرانسه

جزئیات بیشتر

1 قلم

موجود

اخطار: آخرین موجودی فعلی!

26,500,000 ریال

افزودن به لیست دلخواه

مشخصات

ساخت فرانسه
تعداد قطعات داخل جعبه یک عدد
مخصوص مدل سال همه مدلهای ال 90
کد فنی 8200692605

اطلاعات بیشتر

استپر موتور چهار وظیفه مهم دارد : 1- روشن نگه داشتن خودرو در حال دور آرام 2- در هنگام كولر روشن با افزایش مقداری گاز از افت قدرت موتور جلوگیری به عمل می آورد . 3- نقش ساسات را در خودرو دارد 4-حفظ تعادل دور موتور در صورت استفاده از لوازم برقی 

اگر استپ موتور خراب شود به طور خلاصه با چهار حالت مواجه می شویم : 1- دور بالای موتور بعد از روشن شدن 2 - خاموش شدن خودرو در هنگم رها كرن ناگهانی پدال گاز 3- كاهش دور موتور در هنگام كولر روشن 4- عدم پایداری دور موتور . در نهایت خرابی آن باید توسط دیاگ تایید شود. 
استپ موتور روی هوزینگ دریچه هوا قرار دارد.استپ موتور هرچند وقت یك یار احتیاج به تمیز كردن دارد.

استپر که تعمیر کاران به آن استاپ موتور و استپ موتور هم می گویند برای کنترل دور آرام موتور خودرو مورد استفاده قرار می گیرد. مسیر هوای موتور دارای یک دریچه پروانه ای است که بوسیله یک کابل و فنر باز و بست می شود که با کابل باز می شود و با فنر بسته می شود. این دریچه پروانه ای با محور خود به مقاومتی متغییر و یک سوئیچ متصل است که بوسیله این مقاومت متغییر موقعیت به دریچه هوا  ECU ارسال می گردد. وقتی که پدال گاز را رها می کنید این دریچه بسته می شود و سوئیچ هم عمل می کند و به ECU اطلاع می دهد که دریچه بسته است و هوای مورد نیاز باید از طریق مسیری موازی تامین می شود که این مسیر را استپر کنترل می کند. این همان مسیری است که هوای موتور خودرو را در دور در جا یا دور آرام تامین می کند.

با استپر موتور مصرف سوخت خودروی شما کاهش می یابد و همچنین توان موتور خودروی شما افزایش می یابد.

اولين وظيفه ي مهم اين قطعه ، روشن نگه داشتن خودرو در حالت دور آرام است كه در واقع همان وظيفه ژيگلور دور آرام است اين كار با باز كردن  مسير اضافي  هوا براي سيلندر ها  تامين مي شود . دومين وظيفه ي اين قطعه در هنگام روشن شدن كولر مشخص مي شود . يكي از مشخصه هاي خودرو هاي كولر دار داشتن مكانيزمي به عنوان وكيوم كولر براي افزايش نسبي ميزان گاز در هنگام كولر گرفتن است .  اين سيستم به گونه اي كار ميكند تا در هنگام كولر گرفتن با افزايش مقداري گاز  ،  نيروي مخالف كولر را كه بر روي موتور فشار مي آورد خنثي كرده و از افت قدرت موتور جلوگيري به عمل مي آورد. وقتي كليد كولر زده مي شود يك پيغام از مجموعه سيستم كولر به ECU  انژكتور مي رسد با دريافت اين پيغام بلا فاصله ECU  دستور هاي پالسي خود را به استپر موتور فرستاده و مسير عبور هوا را چندين مرحله باز مي كند تا هواي بيشتري عبور كرده  از طرف ديگر  به  انژكتور دستور با  مدت زمان  بيشتري را صادر مي كند و اين كار باعث شده تا دور موتور نه تنها زير بار كولر تضعيف نشود بلكه چيزي حدود 50 دور در دقيقه نيز افزايش يابد .  اصولا وكيوم كولر بايد به نحوي كار كند كه  هيچ گونه تغييري در دور موتور ايجاد نشود در هر صورت با توجه به اينكه ممكن است در هنگامي كه موتور سرد است نيز كولر گرفته شود اين 50 دور مي تواند تضميني براي حفظ پايداري موتور باشد . وظيفه ي سوم به انجام عمليات ساسات بر ميگردد . در هنگامي كه خودرو سرد است سوزن استپر موتور طوري توسط ECU  تنظيم مي شود كه نسبت هوا به سوخت كاهش يافته و خودرو با بنزين بيشتري راه اندازي شود تا اولا با اولين استارت روشن شده و ثانيا هر چه سريعتر گرم شود . كار ديگر استپر موتور ( در بعضي از خودروها ) تنظيم هواي مورد مصرف سيلندر ها در زمان رها كردن گاز است. در خودروهايي كه فاقد اين سيستم هستند با رها كردن گاز ، تنظيم سوخت و هوا به علت بسته شدن دريچه ي گاز به هم مي خورد و ديده مي شود كه به هنگام رها كردن گاز ، خودرو به طور لحظه اي دود مي كند اما در اين سيستم با  وجود استپر موتور ديگر اين مشكل وجود ندارد چرا كه به محض رها كردن گاز  ،  استپر موتور خود را به عقب كشيده و  مسير  بيشتري را براي سوختن بنزين هاي پایش شده اما به داخل سيلندر وارد نشده است را تامين نمايد . آخرين و ظريف ترين وظيفه ي استپر موتور عكس العمل در مقابل روشن كردن هر نوع وسيله ي مصرف كننده در داخل خودرو و حفظ تعادل دور موتور در هر شرايط است . با بالا و پائين رفتن شرايط محيطي و موتوري و نيز روشن و خاموش كردن هر نوع مصرف كننده در داخل خودرو، استپر موتور با جابجائي سوزن خود شرايط را براي پايداري هميشگي موتور فراهم ميكند تا موارد فوق به گونه ي مناسبي جبران شده و يا بهبود يابد .

نقد و نظرات

رتبه 
1402-08-27

f

عالی بود. خودروی من اوایل سال دچار مشکل شد استپر را عوض کردم که غیر اورجینال انداخته بود. مجبور شد از این سایت خریداری کنم تا الان هیچ مشکلی نداشتم. دستتون درد نکنه.

 • تعداد 2 نفر از 2 نفر این نقد را مفید ارزیابی کرده‌اند.
رتبه 
1400-06-30

استپر

خیلی عالی توضیح دادین ممنون از سایت خوب شما

 • تعداد 4 نفر از 4 نفر این نقد را مفید ارزیابی کرده‌اند.
رتبه 
1399-04-27

استپر ال نود

من این استپر را سال قبل از این سایت خرید کردن و واقعا راضی هستم قبل از اون چند بار از جاهاای دیگه خرید کرده بودم و با قیمت بالاتر ولی کیفیت نداشت

 • تعداد 6 نفر از 7 نفر این نقد را مفید ارزیابی کرده‌اند.
رتبه 
1399-01-16

استپرال90

سپاس ازراهنماییهای بجا ومفیدوکاملتون
استفاده کردیم

 • تعداد 3 نفر از 3 نفر این نقد را مفید ارزیابی کرده‌اند.
رتبه 
1398-11-28

استپرموتور

توضیات .کامل و مفید بود

 • تعداد 5 نفر از 5 نفر این نقد را مفید ارزیابی کرده‌اند.
رتبه 
1398-09-15

ممنون

عالی بود دقیقا این مشکل برای من پیش اومده بود ک با خوندن این مطالب تونستم مشکل خودرو خودمو پیدا کنم.

 • تعداد 4 نفر از 4 نفر این نقد را مفید ارزیابی کرده‌اند.
رتبه 
1398-07-21

استپر ال نود

ممنون از راهنمایی های بجا و مفید شما.

 • تعداد 6 نفر از 6 نفر این نقد را مفید ارزیابی کرده‌اند.
رتبه 
1396-09-18

محمد

عاليييييييي
يييييييي

 • تعداد 8 نفر از 8 نفر این نقد را مفید ارزیابی کرده‌اند.
رتبه 
1396-09-09

استپ موتور ال 90

واقعا کامل بود مرسی

 • تعداد 8 نفر از 8 نفر این نقد را مفید ارزیابی کرده‌اند.
رتبه 
1396-07-13

esf

با تشكر از توضيحات كاملتان- ممنون

 • تعداد 7 نفر از 7 نفر این نقد را مفید ارزیابی کرده‌اند.
رتبه 
1396-07-03

هوشنگ

عالی بود

 • تعداد 6 نفر از 6 نفر این نقد را مفید ارزیابی کرده‌اند.
رتبه 
1396-06-20

استپرموتورال 90

عالی بود ممنون از توضیحات کاملتان

 • تعداد 6 نفر از 6 نفر این نقد را مفید ارزیابی کرده‌اند.
رتبه 
1396-05-19

استپر

ممنون بابت مطلب مفیدتون

 • تعداد 8 نفر از 8 نفر این نقد را مفید ارزیابی کرده‌اند.

بررسی خود را بنویسید!

نوشتن نقد و نظر

استپر موتور ال 90 اصلی

استپر موتور ال 90 اصلی

استپر موتور اصلی ساخت فرانسه

خریداران این محصول، این کالاها را نیز خریده اند: