روغن موتور ELF مخصوص L90 نمایش بزرگتر

روغن موتور ELF مخصوص L90

ایران تندر

محصول جدید

موجود

با خرید این محصول شما می توانید تا 7500 امتیاز وفاداری. سبد شما در مجموع 7500 امتیاز وفاداری که می تواند به کوپن تخفیف تبدیل شود 22,500 ریال.


750,000 ریال

افزودن به لیست دلخواه

اطلاعات بیشتر

مشخصات

ساخت کشورامارات
مخصوصتندر 90 ، مگان ، نیسان ، دوو ، مرسدس بنز ، تویتا ، سان یانگ ، BMW
مقدار4 لیتر

اطلاعات بیشتر

روغن موتور الف مخصوص تندر90 ،  توصیه شده توسط شرکت رنو فرانسه 

روغن موتور
 
نفت خام ماده اولیه تهیه روغن موتور است.این طلای سیاه در دو مرحله تقطیر به ماده اولیه مورد نیاز برای ساخت روغن موتور تبدیل می‌شود و در نهایت روغن‌موتور برای روانسازی پیشرانه‌های مختلف با درجات گرانروی متفاوت روانه بازار می‌شود
 
 

به طور کلی روغن موتور وظایفی مانند : کاهش سایش قطعات موتور ، خنک نمودن قطعات داخلی موتور ، تمیز نگهداشتن قطعات داخل موتور از دوده و ترکیبات حاصل از تجزیه روغن و رسوبات بین قطعات ، آب بندی بین سیلندر و پیستون ، محافظت قطعات موتور در مقابل خوردگی و کارکرد بهینه قطعات متحرک موتور در دماهای مختلف را بر عهده دارد .
دسته بندی روغن موتور بر اساس درجه گرانروی :
ویسکوزیته یا گرانروی ، مقاوت سیال در مقابل جاری شدن است . از لحاظ گرانروی ، روغن به دو بخش تقسیم می شود .دسته اول به عنوان تک درجه ای و دسته دوم به عنوان چند درجه ای یا چهار فصل شناخته می شوند. با توجه به پیشرفت پیشرانه خودرو های روغن موتور های تک درجه ای به فراموشی سپرده شده اند و بازار در اختیار روغن موتور های چهار فصل است.روغن موتور های چار فصل معمولا بر اساس استاندارد SAE (انجمن مهندسی خودرو) دسته بندی می شوند . کد اعلامی از سوی این انمن شاید یک حرف و دو عدد می شود.در این کد عدد قبل از W نشان دهنده گرانروی روغن موتور در دمای پایین بوده و هرچه این عدد کمتر باشد ، قابلیت استفاده در دمای پایین تر را دارا است . عدد بعد از W ، نشان دهنده گرانروی در دمای بالا بوده و هرچه این عدد بزرگتر باشد ، روغن در دمای بالتر چسنده تر و سفت تر خواهد بود .
چه روغن موتوری بخریم ؟
معمولا در هنگام خرید روغ موتور فروشندگان راهنمایی لازم را ارائه می کنند اما اصولی ترین روش مراجعه به دفترچه راهنمای خودرو و انتخاب روغن موتور استاندارد و مناسب برای خودرو است . معمولا در دفترچه راهنمای خودرو های مختلف ، روغن موتور مناسب با دو کد SAE و API(انیستیتو نفت آمریکا) توسط شرکت مذکور معرفی شده است لذا در هنگام خرید روغن موتور حتما توجه داشته باشید که محصول مورد نظرتان حتما با این کد تطبیق پذیر باشد و به سراغ روغن موتور های دیگر نروید. شرکت های خودروسازی همچنین معمولا برند خاصی از روغن را پیشنهاد می کنند که این برند روی شیشه عقب خودرو هایشان نیز نوشته می شود ( برای مثال شرکت رنو استفاده از روغن موتور های ELF را پیشنهاد می کند).
چرا باید روغن موتور را عوض کنیم ؟
روغن از زمان شروع بکار موتور در معرض اکسیده شدن و تجزیه حرارتی قرار گرفته و روغن پایه آن آلوده شده و از کیفیت آن کاسته می شود وهمچنین مواد افزودنی استاندارد آن نظیر مواد افزودنی پاک کننده نیز، مصرف می شوند . در این حالت خاصیت روانکاری ، پاک کننده و جذب ذرات معلق و ناخالصی ها ، کاهش می یابد لذا به این دلیل باید بعد از اتمام خواص روغن موتور در زمان های مختلف بسته به نوع روغن نسبت به تعویض آن اقدام کرد .
روغن موتور خوب چیست ؟
برای انتخاب یک روغن موتور خوب ، عوامل و پارامترهای مختلفی باید مدنظر قرار گیرد. یک روغن موتور مرغوب ، دارای گرانروی مناسب و ضریب اصطکاک بسیار پایین بوده و توانایی روانکاری بخش های مختلف و قطعات متحرک موتور را داراست .

نقد و نظرات

نوشتن نقد و نظر

روغن موتور ELF مخصوص L90

روغن موتور ELF مخصوص L90

خریداران این محصول، این کالاها را نیز خریده اند: